Ocena: Lubię to5 Dislike0
Sebastian Siewiera | Polska
08 lipca 2022

Mały Hillias

"Kiedy Hillias do nas trafił, nie sądziliśmy, że przeżyje. Ale dzięki pomocy pielęgniarek i łasce Bożej ma się coraz lepiej i jest w pełni sił. Teraz ma 10 miesięcy i waży już 6 kg." Cecile Koala, pielęgniarka pediatryczna Centrum Medycznego w Sabou w Burkina Faso

"Nazywam się Zongo Suka, pochodzę z małej wioski Tebaga, 50 km od Sabou. Moje dziecko ma na imię Rouamba Hillias. Hillias ma 6 braci, a on jest siódmym z kolei. Sprowadziliśmy go tu, ponieważ jest sierotą. Jego matka była na Wybrzeżu Kości Słoniowej i tam zachorowała. Postanowiła wrócić do Burkina Faso, aby się wyleczyć, ale niestety zmarła w drodze, pozostawiając Hilliasa sierotą (od redakcji: na zdjęciu poniżej Zongo Suka wraz z Hilliasem).

Hillias został przywieziony do naszej wioski. Niestety nie było w niej nikogo, kto mógłby karmić Hilliasa piersią. Usłyszeliśmy o tym Centrum Medycznym i przywieźliśmy go tutaj, aby uzyskać odpowiednie wsparcie i mleko do karmienia.

Odkąd tu jesteśmy, otrzymujemy niezbędną pomoc. Dziękujemy Bogu i ludziom z Centrum. Od samego początku Hillias dostaje odpowiednie mleko, a teraz gdy dorósł do wieku, w którym może przyjmować lekkie zupki i kaszki, dają mu je pielęgniarki. Obecnie ma się bardzo dobrze i jest w dobrej formie. Jesteśmy wdzięczni całemu personelowi medycznemu i Partnerom, którzy nam pomagają. Tutaj nie brakuje nam niczego, aby karmić i leczyć nasze dzieci. Od czasu, kiedy jesteśmy w Centrum, nie zapłaciliśmy ani grosza, wszystko jest za darmo.

Prosimy Was o kontynuowanie pomocy, która jest udzielana dzieciom takim jak Hillias, które są sierotami i cierpią z powodu niedożywienia. Jeszcze raz dziękuję całemu personelowi medycznemu i Partnerom z Europy, którzy pomagają zapewnić zdrowie cierpiącym dzieciom. Niech Bóg was błogosławi."

Od Fundacji: wyżywienie niedożywionego dziecka z niedożywienia wynosi 75 zł. Kwota ta pokrywa koszty związane z zakupem mleka w proszku, mąki na kaszki żywieniowe oraz innych produktów spożywczych służących do przygotowywania zupek dietetycznych. Drugi aspekt kuracji, czyli przeprowadzenie testów medycznych, zakup leków oraz hospitalizacja pacjentów leży w obszarze franciszkańskiego Centrum Medycznego w Sabou w Burkina Faso.

Udostępnij

Bądź na bieżąco

Otrzymuj kwartalne wiadomości prosto z Burkina Faso

Partnerzy Fundacji