Chcę pomóc

  • Wybierz
    cel

  • Kwota
    wsparcia

  • Wpłać
    wygodnie

Wybierz cel

Wybierz cel, który wspierasz.

Kurs alfabetyzacji

Budowa studni

Centrum medyczne

Dożywianie dzieci

Budowa kaplicy

Rozwój Fundacji

Dziękujemy za pomoc
w walce z ubóstwem
w Burkina Faso.
Miłość to jedyna rzecz na świecie,
która się mnoży gdy się ją dzieli.
Albert Einstein

NIE MUSISZ WYJEŻDŻAĆ NA MISJE BY ZOSTAĆ MISJONARZEM

Czego najlepszym przykładem jest św. Tereska od dzieciątka Jezus. Choć nigdy w życiu nie opuściła klasztoru, przez swoje duchowe i modlitewne zaangażowanie została ogłoszona patronką misji. Ty również możesz przyłączyć się do dzieła ewangelizacji i niesienia pomocy mieszkańcom Burkina Faso wspierając swoją modlitwą franciszkanów z Sabou.

Poruszające wyznanie o. Giacomo

Słowo od o. Tomasza Kreta

“Każdy zakątek ziemi potrzebuje ŚWIADKA (misjonarza) aby udowadniać, że warto być dobrym i czynić dobro. Dom rodzinny, miejsce pracy, boisko, kościół, ulica to tereny misyjne, gdyż jak mawiał św. Franciszek – MIŁOŚĆ nie jest kochana. Mocą Chrystusa i przekazem Jego Ewangelii możemy pokazać, że każdy z nas bez wyjątku posiada w sobie ziarenka dobra i piękna boskiej natury, które potrzebują odnaleźć przyjazne środowisko by stać się pięknymi roślinami. Nie zależy to od pokonanego dystansu, wielkości podejmowanego dzieła, czy przelanej sumy z konta w banku. Istotna okazuje się intencja z jaką się angażujemy. Wiele rzeczy przynosi rezultaty w szybkim czasie, inne potrzebują go więcej, a są i takie, które są niewidoczne dla oka i tylko sercem można je odczuć. Wystarczy spojrzenie, dobre słowo otuchy płynące z serca, pomocna dłoń, modlitwa do Boga. Zwracamy się do każdego z Was byście się przyłączyli do naszej misji w Burkina Faso i stali się MISJONARZAMI. Jeśli nie możesz wyjechać dziś to uczyń gest dobroci modląc się za nas. Ofiaruj proszę drobne wyrzeczenie w naszej intencji, modlitwę czy komunię św. byśmy nigdy nie zapominali, że to Chrystus nas posłał i że jest to Jego dzieło. Bedzie to również dla Ciebie pomocą. On nie zapomina tego dobra, które uczyniłeś dla innych“.

o. Tomasz Kręt

FRANCISZKAŃSCY MISJONARZE Z SABOU (BURKINA FASO)

Misjonarze z Sabou to wyjątkowi ludzie, którzy poświęcili swoje życie w służbie bliźnim. Nie omijają ich różne problemy, niedostatki i choroby ale zawsze mają potężne oparcie w Bogu, który daje im sił i odwagi, aby nieść Dobrą Nowinę i pomoc materialną najuboższym. Możesz im pomóc biorąc jednego z nich w duchową opiekę. Patronat polega na codziennej modlitwie w intencji wybranego misjonarza. Może to być dziesiątek różańca lub każda inna modlitwa.

o. Giacomo Di Ciano

Proboszcz Parafi w Sabou

Pochodzi z Lanciano (Włochy). Na misji w Burkina Faso od 2002 r. gdzie głosi Miłość Boga. Jest osobą o niezwykłym charakterze, pełną ciepła, dobroci i pozytywnej energii. Bije z niego prawdziwa radość z realizowanego powołania.

o. Tomasz Kręt

Dyrektor Centrum Medycznego

Pochodzi z Biłgoraja (woj. lubelskie). Na misji w Burkina Faso od 2007 r. Ma niezwykły talent przedsiębiorczości - zarządza, założonym przez franciszkanów, Centrum Medycznym im. św. Maksymiliana Kolbe w Sabou, z którego korzysta ponad 112.000 osób.

o. Sylwester Pudło

Wikariusz parafii w Sabou

Pochodzi z okolic Ryk (woj. lubelskie). Na misji w Burkina Faso od 2013 r. Pracuje w parafii św. Łukasza w Sabou głosząc Ewangelię. Zajmuje się również projektami budowy studni w okolicznych wioskach, które zapewniają wodę mieszkańcom.

Kontakt do misjonarzy:

Freres Franciscains Conventules
Paraoisse S. Luc, BP 40 Sabou
Burkina Faso

+226 64 61 21 11

UDOSTĘPNIJ ZNAJOMYM

NIECH INNI WIEDZĄ

Wyślij znajomym przygotowaną wiadomość mailową lub skorzystaj z mediów społecznościowych.

Im więcej osób dowie się o misji w Sabou tym większą pomoc otrzymają mieszkańcy Burkina Faso.

Jestem pełen podziwu i szacunku za Wasze zaangażowanie
w niesieniu pomocy mieszkańcom Burkina Faso. Niech ta
inicjatywa się rozrasta i przynosi owoce!"

Jacek Antoniuk

Wasza praca to jak drogowskazy do uczynków miłosierdzia :)
Szczególnie wzruszyła mnie pomoc w formie modlitwy -
uwierzmy w jej moc!!!

Iwona Kłębowska

Partnerzy Fundacji

  • Andea Logo