O nas

Wspieramy bliźnich w pełnieniu
uczynków miłosierdzia.

studnia

Twoje 1,5% podatku w 100% na dożywianie dzieci

Twoje 1,5% trafi tam gdzie będzie najefektywniej wykorzystane

NASZA MISJA

Misją Fundacji Sięgnij NIEBA jest krzewienie idei niesienia pomocy osobom w potrzebie. Robimy to poprzez upowszechnianie informacji na temat działalności rekomendowanych przez nas placówek misyjnych niosących pomoc charytatywną, opiekuńczą, edukacyjną i humanitarną osobom najbardziej potrzebującym.

Stawiamy na efektywność. Nie tworzymy kolejnych struktur administracyjnych generujących koszty. Wybraliśmy o wiele lepszy model współpracy z misjonarzami. Bazujemy na ich wieloletnim doświadczeniu, znajomości języków, kultury, zapleczu organizacyjnym i rozeznaniu prawdziwych potrzeb. W ten sposób promowana przez nas działalność niesienia pomocy osobom w potrzebie staje się najbardziej efektywna i dociera tam gdzie powinna.

Posiadamy Status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Działalność naszej Fundacji została wyróżniona w sposób szczególny - w 2017 roku uzyskaliśmy status OPP (KRS 0000553120) i mamy prawo do otrzymywania 1,5% podatku. Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia i dziękujemy za Państwa zaufanie.

NASZ ZESPÓŁ

Stanowimy Zespół osób obdarzonych różnymi talentami. Na co dzień, tak jak i Ty, pracujemy zawodowo, ale w wolnych chwilach udzielamy się w Fundacji Sięgnij NIEBA. Wykorzystujemy swoje talenty, aby dostarczyć Ci rzetelnej i ciekawie podanej informacji na temat ludzi najbardziej potrzebujących pomocy. W ten sposób pragniemy zachęcić Cię do udzielenia wsparcia ubogim w potrzebie.
Sebastian
SIEWIERA
Fundator
Klaudia
SIEWIERA
Prawnik
Adam
SZKLAREK
Operator kamery
Rafał
SALATA
Reżyser
Tomasz
SZYMUŚ
Kompozytor
Rafał
PORZEZIŃSKI
Lektor
Andrzej
MAZUR
Grafik
Jacek
ANTONIUK
Operator DTP
dr Marinella
PETTENER
Zdjęcia
ks. M.
BOGUSZEWSKI
Tłum. z włoskiego
Elżbieta
BRZEZIŃSKA
Księgowa
Dariusz
BEDNARSKI
Biegły rewident
Agnieszka
LITWINIEC
Nauczyciel edu. wczes.
Paweł
ŁUCZAK
Studio dźwiękowe

Jeśli podoba Ci się nasza misja, wiesz że posiadasz wyjątkowy talent i chcesz dołączyć do naszego Zespołu, skontaktuj się z nami.

Obecnie poszukujemy:
SPECJALISTY SEO
SOCIAL MEDIA MANAGERA
PR MANAGERA
DRUPAL DEVELOPERA

Kontakt

Jeżeli masz pytania lub chcesz podzielić się uwagami zapraszamy do kontaktu telefonicznego 512 017 371 lub wypełnienia formularza.

PYTANIA
I ODPOWIEDZI:

Pomaganie jest jak sztuka – nie ma granic. Odwiedzając misję w Sabou mieliśmy okazję doświadczyć ogromu potrzeb Burkinabé. Widzieliśmy jednocześnie, ile serca i pracy wkładają franciszkańscy misjonarze pomagając tamtejszej ludności. Nie chcemy stawiać własnych struktur w Afryce, ale bazujemy na wieloletnim doświadczeniu, wiedzy i zapleczu organizacyjnym misjonarzy z Sabou. W ten sposób promowana przez nas działalność niesienia pomocy osobom potrzebującym staje się najbardziej efektywna i dociera tam gdzie powinna.

Zapraszamy do zapoznania się ze statutem oraz regulaminem Fundacji.

Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik (osoby fizyczne i prawne) opisujący od jakich dochodów i/lub przychodów można odliczyć darowiznę przekazaną Fundacji Sięgnij NIEBA oraz co uprawnia do skorzystania z takiego odliczenia.

Jeśli nie wskażesz konkretnego celu Twój 1,5% podatku przeznaczymy na dożywianie niedożywionych dzieci z Centrum Medycznego w Sabou w Burkina Faso. Sam również możesz w deklaracji podatkowej wskazać nam jeden z poniższych celów, który chcesz wesprzeć: kursy alfabetyzacji, budowę studni, zakup leków przeciw malarii, budowę kaplicy w Bourou. Pamiętaj o wpisaniu właściwego numeru KRS 0000553120. Będziemy wdzięczni jeśli zdecydujesz się wesprzeć podejmowane przez nas działania.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi
na swoje pytanie napisz do nas.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj kwartalne wiadomości prosto z Burkina Faso

Partnerzy Fundacji