centrum medyczne

studnia

Pomóż przywrócić zdrowie, a nawet życie

Średni koszt leczenia chorego na malarię – 65 PLN

OPIEKA MEDYCZNA

Centrum Medyczne w Sabou, wybudowane i prowadzone przez franciszkanów na prośbę rządu Burkina Faso jest jedynym centrum Medycznym w Sabou.

Chorzy i potrzebujący docierają tu niejednokrotnie pieszo przemierzając czasami nawet kilkadziesiąt kilometrów. Najbliższym miastem, w którym znajduje się podobny ośrodek jest w Koudougou 29 km od Sabou. Inne ośrodki medyczne leżą jeszcze dalej: Boromo 60 km, Wagadugu 90 km, czy Léo leżące w odległości aż 120 km od Sabou.

POWSTRZYMAJMY MALARIĘ!
Co roku na malarię umiera 1-3 mln osób - najczęściej dzieci poniżej 5 roku życia. ZMIEŃ TO I URATUJ ŻYCIE DZIECKA! Wesprzyj zakup leków i testów na malarię. Miejsce na wstawienie zdjęcia Miejsce na wstawienie zdjęcia
Już
1275
dzieciom z Burkina Faso przywróciliśmy zdrowie. Niektórym nawet życie! Wszystko dzięki pomocy 826 Darczyńców Fundacji.

POMOC DARCZYŃCÓW

W latach 2016-2017 dzięki pomocy Darczyńców zakupiliśmy sprzęt medyczny do laboratorium szpitala w Sabou. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc.

Analizator do morfologii

„Dla chorych przybywających do Centrum Medycznego w Sabou ten sprzęt laboratoryjny to dar z niebios.” o. Tomasz Kręt (Dyrektor Centrum Medycznego)

Zakupiony aparat do badania krwi pozwala w ciągu 60 sekund wykryć wiele chorób (np. anemię, cukrzycę, stany zapalne, choroby nowotworowe) i szybko podjąć prawidłowe leczenie.

Cena zakupu: 20.500 PLN

Korzystający z badań w 2017 r.: 3.600 osób

Aparat do jonogramu

„Dziękujemy Wam za to, że pomogliście ocalić życie kolejnych osób”
Yameogo Bazile (Technik biomedyczny)

Urządzenie do badań laboratoryjnych służy do oceny zawartości elektrolitów w osoczu (chloru, potasu, sodu i wodorowęglanów). Dzięki niemu można wcześnie rozpoznać i skuteczniej wyleczyć wiele chorób takich jak: niewydolność serca, niedoczynność tarczycy, choroby nerek i układu oddechowego, anoreksję, osłabienia, paraliż itp.

Cena zakupu: 26.500 PLN

Korzystający z badań w 2017 r.: 1.950 osób

ROZBUDOWA CENTRUM

Obecnie Centrum Medyczne posiada następujące usługi medyczne: pediatria z Centrum Dożywiania Dzieci i Edukacji Matek, oddział radiologiczny, medycyna ogólna dla chorych na HIV, apteka szpitalna, laboratorium, centrum krwiodawstwa, gabinet dentystyczny, karetkę, kuchnię dla chorych i pralnię.

Rząd Burkina Faso chciałby bardzo aby Centrum Medyczne w Sabou wyrosło na szpital, który będzie niósł pomoc pacjentom z różnymi schorzeniami, poszkodowanym w wypadkach i urazach, chorym na malarię z powikłaniami, gdzie będzie można odbierać porody poprzez cesarskie cięcie, wykonywać operacje wyrostka, przepukliny itp.

W nadchodzących latach franciszkanie przewidują dokonać w Centrum Medycznym następujących inwestycji:
  • - Budowa oddziału chirurgicznego
  • - Budowa oddziału pooperacyjnego

WOLONTARIAT MEDYCZNY

Jeśli jesteś lekarzem, pielęgniarką lub studentem piątego roku medycyny oraz znasz język francuski na poziomie średniozaawansowanym zapraszamy na misję w Sabou by nieść pomoc potrzebującym. Pobyt na misji trwa min. 3 tygodnie. Zainteresowanych prosimy o kontakt w j. polskim lub francuskim.

Kontakt:
o. Marek Hryniewicki
ofmcbf@gmail.com
‭+226 75 85 63 81‬

DANE:

ZDROWIE | ZASIĘG POMOCY ZDROWOTNEJ
112.000
mieszkańców obejmuje opieką
Centrum Medyczne w Sabou
ZDROWIE | ZESPÓŁ MEDYCZNY
4 lekarzy
pracuje obecnie w Centrum
Medycznym w Sabou
ZDROWIE | TRANSPORT MEDYCZNY
1 karetka
taką ilością dysponuje Centrum
Medyczne w Sabou
ZDROWIE | LEKI NA MALARIĘ
65 PLN
to średni koszt leczenia
chorego na malarię
POMOC | APARAT DO JONOGRAMU
Dziękujemy!
DRODZY DARCZYŃCY:
2 II 2018 zakończyliśmy zbiórkę
na zakup aparatu do jonogramu.
Dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

Bądź na bieżąco

Otrzymuj kwartalne wiadomości prosto z Burkina Faso

Partnerzy